Підсумки Олімпіади 2018: медальний залік з таблицею | Підсумки Росії

25 лютого в Пхенчхані пройшло закриття XXIII за рахунком зимових Олімпійських ігор. В цьому році було розіграно рекордну кількість нагород – 102 комплекту, за які боролися спортсмени в 15 дисциплінах. Серед медалістів виявилися представники 30 держав.

Медальний залік

XXIII за рахунком зимова Олімпіада почалася 7 лютого. У ній взяло участь близько 2,5 тисяч спортсменів з усього світу, які змагалися в 7 видах спорту і 12 дисциплінах. Разом з ними в Пхенчхань приїхало близько 1,5 мільйонів уболівальників. До того ж мільйони людей на планеті стежили за перебігом змагань біля екранів своїх телевізорів або у спеціально створених фан-зонах.

Боротьба в цьому році була максимально напруженою і захоплюючою. У перші дні змагань, вперед вирвалася команда Німеччини, проте через 10 днів перехопили лідерство норвезькі олімпійці. 3 місце в командному заліку належить канадським спортсменам.

Загальна таблиця медального заліку виглядає так:

• Норвегія змогла завоювати цілих 39 медалей. Колекція медалістів складається з: 14 золотих, 11 срібних і бронзових.
  • Друге місце у Німеччині – 31 медаль: 14 вищих нагород, 10 срібних і 7 бронзових медалей.
  • У Канади в загальній сумі 29 медалей: 11 золото, 8 срібло і 10 бронза.
  • У збірної команди США всього у скарбничці 23 медалі-9 золотих, 8 срібних, 6 бронзових.
  • П’ятий результат у Нідерландів. За час Олімпіади у них всього 20 медалей: 8 золото і по 6 срібла і бронзи.
  • Команда Швеції змогла заробити 14 медалей: 7 золотих, 6 срібних та 1 бронзу.
  • У господарів змагань, команди з Південної Кореї всього 17 медалей — 5 золото, 8 срібло, 4 бронзи.
  • У збірної Швейцарії 15 медалей: 5 золото-6 срібло, 4 бронзи.
  • Французи змогли завоювати 15 медалей: 5 золото, 4 срібло, 6 бронзи.
  • Десятими стали австрійці з результатом 14 медалей: 5 золото, 3 срібла та 6 бронзи.
  • Росіяни змогли стати лише тринадцатыми в командному заліку з результатом 8 золотих, 10 срібла і 6 бронзи.

Підсумки Росії

В кінці минулого року МОК оголосив про відсторонення від участі в Олімпіаді більшість російських спортсменів, яких запідозрили у вживанні заборонених препаратів. А тим, хто все ж таки був допущений до змагань, заборонили виступати під прапором Росії, замість цього запропонували використовувати нейтральне прапор.

Але навіть незважаючи на необґрунтована заборона МОК брати участь у змаганнях багатьом російським атлетам, збірній команді все ж вдалося заробити 17 медалей і стати тринадцатыми в загальнокомандному заліку.

Російські призери

Золото росіянам принесли Аліна Загитова – юна фігуристка і збірна команда з хокею.

Срібні медалі для Росії завоювали: Євгенія Медведєва (фігуристка), Микита Тригубов (скелетон), Олександр Большунов (лижний спорт), команда фігуристів, чоловічі команди лижників (естафета та спринт).

Бронзу завоювали: Наталя Вороніна і Семен Єлістратов (ковзанярський спорт), Олександр Большунов разом з Денисом Спицовым, Андрієм Ларьковым, а також, Юлією Белоруковой (лижний спорт), Сергій Ридзик та Ілля Буров (фрістайл) і жіноча збірна з лижного спорту.

Перемоги лижників

Практично 50% всіх медалей, які заробила російська збірна, а саме 17, принесли команді лижники. Спочатку Денис Спицов посів третє місце в гонці вільним стилем, пізніше другий і третій результат показали Большунов і Ларьків. Крім того, у Большунова бронза за участь в індивідуальному спринті. Разом з Ларьковым вони взяли срібло у спринті та естафеті, в якій брав участь Червоткин. Що стосується жінок-лижниць, третьої в індивідуальному спринті стала Юлія Белорукова і жіноча команда в складі Белоруковой, Непряевой, Нечаевской і Сєдової.

Хокейне золото

Російські хокеїсти з самого початку змагань були одними з фаворитів. І навіть незважаючи на невдалий старт, коли вони програли збірній Словаччини (2:3), вони впевнено обіграли збірну США (4:0), Словенії (8:2), Норвегії (6:1) і чехів, з якими зіткнулися у півфіналі (3:0).

Для команди Росії це стало величезним досягненням, так як після розвалу Радянського Союзу, максимум, чого їм вдавалося досягти – 2 місце на іграх у Нагано 20 років тому. Золото вдавалося завоювати в 1992 році на іграх в Альбервілі, однак тоді росіяни виступали у складі збірної колишніх радянських республік.

Під час нагородження, російські хокеїсти не стали стримувати своїх емоцій і заспівали гімн Росії, який також виявився під забороною.

Допінговий скандал

Вже в ході ігор кілька олімпійців, у тому числі і 2 росіянина були відсторонені від участі в змаганнях через виявлення в їх організмі слідів допінгу. Серед них виявився Олександр Крушельницький, який буквально напередодні цього здобув перемогу (3 місце) у змаганнях з керлінгу. Сам керленгист спростовує прийом будь-яких заборонених препаратів, однак боротися за справедливість він теж не став.

Також були анульовані результати, що належать Надії Сергєєвої, що брала участь у змаганнях з бобслею, у зв’язку з тим, що і в її образі аналізу виявився заборонений препарат, а саме триметазин. Її результат був 12 місце.

Кращі моменти Олімпіади

Під час Олімпійських ігор 2018 спортсмени змогли встановити не один спортивний рекорд:

• Нетан Чен – фігурист із США, виконуючи свою довільну програму зміг бездоганно виконати відразу 6 четверных стрибка, чого до цього не було ніколи в історії фігурного катання. Однак під час короткої програми, він допустив кілька грубих помилок, тому медалі йому не дісталися.
  • Підсумки Олімпіади 2018: медальний залік з таблицею | Підсумки Росії

• Свен Крамер з Нідерландів в 5000 – метровому заїзді серед ковзанярів став першим і поки єдиним спортсменом, тричі виграв заїзд на даній дистанції. Однак це не найцікавіше в ковзанярському спорті – Тед-Ян Блумен канадський спортсмен і Сверре Педерсен з Норвегії фінішували одночасно. Для того щоб визначити, хто з них стане другим, а хто третім довелося вдатися до фотофінішу, де судді змогли визначити, що канадцеві вдалося це зробити раніше на 0,002 секунди.

• Представники команди з Норвегії претендували на цій Олімпіаді на нагороди практично в кожному виді спорту. В результаті у них 39 різних медалей.

• Спортсменка з Чехії Естер Ледецкі брала участь одразу у змаганнях зі сноуборду та слаломі на лижах, чого раніше ніхто не робив.

Наступного разу зимова Олімпіада проходитиме у Пекіні у 2022 році.