ТОП-8: найшвидший чоловік у світі – швидкість бігу, рекорди, фото

Щорічно у всьому світі з’являється безліч нових рекордів у різних сферах. Багато з них дивують і викликають непідробний інтерес і захоплення. Особливо це стосується світу спорту, де досягнення часом здаються немислимими. Тому сьогодні пропонуємо дізнатися неймовірні історії людей, які вважаються найшвидшими у всьому світі.

Не секрет, що біг є одним з найбільш видовищних видів спорту. Адже саме тут на рахунку буквально кожна секунда. Звичайно ж, будь-спорт вимагає максимальної самовіддачі, але біг демонструє це найяскравіше. Особливо це видно по забігів на короткі дистанції.

Дональд Липпинкот, США

Першим рекордсменом у світовій історії з бігу на стометрівку став Дональд Липпинкот, представник США. Його час становило всього 10,6 секунди. Такий результат він показав у 1912 році на Олімпіаді в Стокгольмі, що для того часу було просто неймовірним досягненням. На фото він у центрі.

ТОП 8: найшвидший чоловік у світі   швидкість бігу, рекорди, фото

Джессі Оуенс, США

У 1932 році був встановлений новий рекорд з бігу на стометрівку – 10,2 секунди. Його володарем став Джессі Оуенс з США. Рекорд був встановлений на XI Олімпійських іграх у Берліні, і його не вдавалося побити довгі роки. До речі, тоді легкоатлет завоював чотири золоті медалі і був названий найвидатнішим спортсменом. Погодьтеся, захоплююча історія спортивних досягнень.

Донован Бейлі, Канада

Під час літніх Олімпійських ігор, які проходили в Атланті в 1996 році, канадський спортсмен Донован Бейлі встановив світовий рекорд. Він подолав 100-метрову дистанцію всього за 9,84 секунди. Завдяки цьому він став першим в історії канадцем, якого зарахували до списку найшвидших бігунів на планеті». Після закінчення спортивної кар’єри він зайнявся бізнесом і організував благодійний фонд. Головна його мета – допомога юним спортсменам.

Асафа Пауелл, Ямайка

Під час Гран-прі з легкої атлетики у Швейцарії в 2008 році Асафа Пауелл встановив новий рекорд – подолав 100-метрову дистанцію всього за 9,72 секунди. Більш відомим він став, коли 88 раз показав результат при забігу на 100 м на 10 секунд або менше. Таких результатів інші спринтери не досягали.

Тайсон Гей, США

У 2009 році в Шанхаї американський спринтер Тайсон Гей подолав коротку дистанцію всього за 9,69 секунди. Такий результат дозволив йому посісти друге почесне місце і стати другим найшвидшою людиною на планеті. Проте його особистий рекорд офіційно визнаний кращим рекордом США, що теж заслуговує поваги.

Йохан Блейк, Ямайка

У 2012 році в Лозанні на Чемпіонаті світу 19-річний спортсмен Йохан Блейк здивував абсолютно всіх. Легкоатлет з легкістю подолав дистанцію, довжиною 100 метрів всього за 9,69 секунд. Завдяки цьому він був названий самим молодим рекордсменів за всю історію.

Усейн Болт, Ямайка

На сьогоднішній день найшвидшим людиною світу вважається спортсмен з Ямайки – Усейн Болт. Його досягнення на спортивному поприщі складно переоцінити. Адже атлет став триразовим чемпіоном Олімпійських ігор, чинним рекордсменом світу за трьома спринтерським дисциплін. Крім того, він не раз був чемпіоном світу, що викликає захоплення у кожного.

В кінці літа 2009 року у фіналі Чемпіонату Світу Усейн Болт показав просто неймовірний результат на стометрівці – 9,58 секунд. Його максимальна швидкість бігу досягла цілих 44,72 км/год і стала рекордною швидкістю, яку розвинув людина за всю історію спорту. Безумовно, підтримувати такий результат неймовірно складно, тому на відрізку між 60 і 80 метрами він знизив її до 37,6 км/ч.

Буквально через кілька днів Усейн Болт встановив ще один рекорд, але вже на 200-метрівці – 19,19 секунд. Спортсмен також входив до складу олімпійської збірної своєї країни і взяв участь в естафеті 4*100 метрів. Під час цього змагання він встановив ще один рекорд – 37,10 секунд. Завдяки таким неймовірним результатом Усейна Болта почали називати «блискавкою». Адже він став першою людиною у світі, який встановив відразу три рекорди за одну Олімпіаду.

Насправді біографія Усейна Болта захоплює і викликає повагу. Народився спортсмен 21 серпня 1986 року. Ближче до п’ятнадцяти років він став відомим як у своїй країні, так і за її межами. Оскільки він отримав перемогу в Кінгстоні на міжнародному турнірі з бігу. Саме там він завоював золоту медаль і дві срібні. Через два роки він поліпшив свої показники на забігу на 200 м, вони становили 19,93 секунди. Завдяки цьому він став першим юніором у світі, який зміг подолати таку відстань менш ніж за 20 секунд.

Пізніше, в 2012 році Усейн захистив титул «самого швидкого людини у світі» з бігу у Великобританії на Олімпійських іграх. Причому він став кращим у 100-метрівці, 200-метрівці у складі естафети 4*100 метрів. Тому спортсмен був оголошений першою людиною в історії, який отримав золоті медалі за трьома категоріями в Олімпійських іграх два рази поспіль. У 2016 році на Олімпійських іграх, які проходили в Бразилії спортсмен знову завоював золоту медаль на 100-метровій дистанції.

Джеррі Мікулек

Легка атлетика стала не єдиною дисципліною, де встановлюють різні швидкісні рекорди. Джеррі Мікулек став одним з найшвидших стрільців на всій планеті. Всього за 0,57 секунд він може вистрілити 5 разів в одну гральну карту. Крім того, він став автором цілих п’яти рекордів по стрільбі з револьвера. Безумовно, цьому посприяло захоплення зброєю і стріляниною, яку Джеррі викладає досить давно. За своє життя він перепробував практично всі види зброї.

Не дивно, що Джеррі Мікулек є відомим досвідченим збройовим майстром. Це дозволяє йому регулювати і при необхідності налаштовувати револьвери, щоб вони працювали максимально ефективно.

Без перебільшення можна сказати, що кожен рекорд – це показник сили волі, характеру і нескінченної самовіддачі на виснажливих тренуваннях. Кожен спортсмен гідний поваги, оскільки далеко не кожна людина здатна досягти таких неймовірних висот у світі спорту.